Preporuke za podršku implementaciji Zakona o socijalnom preduzetništvu

U prethodnom periodu, KoRSE je pokrenula niz inicijativa u cilju podrške implementacije Zakonа. Svoju ulogu, pre svega, videla je u održavanju diskusije o usklađivanju relevantnih politika, praksi i instrumenata kako bi socijalno preduzetništvo zaživelo. Ponudila je i predlog Programa razvoja socijalnog preduzetništva, izrađenog opet na participativnoj osnovi i dostavila ga Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.


Projekat koji je podržala Beogradska otvorena škola nastavak je napora KoRSE da održava dijalog sa akterima socijalne ekonomije o usaglašavanju različitih aspekata politika, podzakonskih akata, procedura i instrumenata, kako bi se stvorili što bolji okvirni uslovi za razvoj socijalnog preduzetništva. U ovom dokumentu bavili smo se trima prioritetnim temama: merenjem društvenog uticaja subjekata socijalnog preduzetništva i formatima izveštavanja, zatim smernicama za raspisivanje dobrog konkursa za
podsticaj subjektima socijalnog preduzetništva i, konačno, pripremili preporuke za uspostavljanje i unapređenje saradnje jedinica lokalne samouprave i subjekata socijalnog preduzetništva.

O tim temama se razgovaralo na javnim sastancima sa predstavnicima socijalne ekonomije i svim zainteresovanim stranama, i preporuke predstavljaju zaključke prisutnih o daljim koracima u uspostavljanju podsticajnog okruženja za razvoj socijalnog preduzetništva.

Publikaciju možete preuzeti na OVOM LINKU.
————————————————————————————————————

Ova publikacija je nastala u okviru projekta „Civilno društvo za unapređenje pristupanja Srbije Evropskoj uniji – Europe ASAP“ koji Koalicija za razvoj solidarne ekonomije realizuje u partnerstvu sa Beogradskom otvorenom školom i uz podršku Švedske. Stavovi i mišljenja autora izneti u ovoj publikaciji ne predstavljaju nužno i mišljenje partnera i donatora.